Główne osiągnięcia

Konferencje, w których organizacji Zakład brał czynny udział:

The 11th Hands-on Cadaver Workshop on Interventional Pain Medicine & Neuromodulation Procedures - September the 28th, 2019

Podstawy Interwencyjnych Metod Leczenia Bólu; 22 IX 2018 - Warszawa

IV Konferencja Edukacyjna ,,Zaburzenia krzepnięcia w praktyce na podstawie przypadków klinicznych" 04-03-2017, Warszawa

III Studencka Konferencja Naukowa "Innowacje techniczne w anestezjologii, intensywnej terapii i ratownictwie" 06-03-2017, Warszawa

V International Conference on Interventional Pain Medicine & Neuromodulation 30-06-2017, Warszawa

X Hands-on Cadaver Workshop 01-07-2017, Warszawa

Pracownicy Zakładu występowali na konferencjach:

VII Konferencja Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy Poznań , 09-06-2017

XIX Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii Bydgoszcz Bydgoszcz; 15-09-2017

Kurs CEEA, Znieczulenie i intensywna terapia chorych z niewydolnością oddechową. Poznań 17-11-2017

IV Konferencja Edukacyjna Zaburzenia krzepnięcia w praktyce na podstawie przypadków klinicznych Warszawa; 04-03-2017

Godnym podkreślenia jest fakt wieloletniej współpracy z Zakładem Neuropeptydów Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Kliniczneji m. M. Mossakowskiego PAN, kierowanym przez prof. hab. A. W. Lipkowskiego. Współpraca tych jednostek koncentruje się na poznaniu procesów nocycepcji i wyjaśnieniu zjawiska rozwoju nadwrażliwości- sensytyzacji obwodowej i ośrodkowej powstającej w następstwie stymulacji bólowej oraz mechanizmów działania leków przeciwbólowych. Współpraca ta trwa od początku istnienia jednostki.

Dla działalności Zakładu Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii niezwykle cenne są wieloletnie kontakty z Departament of Anesthesia, Tufts- New England Medical Center, Tufts Uniwersity School of Medicine oraz z naukowcami Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Wyniki wspólnych badań nad procesami bólowymi oraz syntezą nowych związków mających właściwości przeciwbólowe prezentowano podczas kongresów międzynarodowych.

Współpraca lek. med. Doroty Lewandowskiej z klinikami pediatrycznymi zaowocowała publikacją nagrodzoną przez J. M. Rektora WUM.

Dr n. med. Dariusz Kosson otrzymał nagrody dydaktyczne trzeciego stopnia (2005) pierwszego stopnia (2006 i 2007) oraz został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (2009).

Grupa badaczy pod kierunkiem dr n. med. Dariusza Kossona przedstawiając oryginalne własne doświadczenia w pracy „Intrathecal antinociceptive interaction between the NMDA antagonist ketamine and the opioids, morphine and biphalin” opublikowanej w 2008 roku w European Journal of Pain została uhonorowana Nagrodą Ministra.